ВО ЖИВО: Протест во Турција против преместувањето на американската амбасада од Тел Авив во Ерусалим

Од:

По протестите во Појасот Газа, во кои загинаа повеќе од 50 Палестинци, а над 2000 беа повредени, протест против преместувањето на американската амбасада од Тел Авив во Ерусалим има и во Турција.

dobivaj vesti na viber

Неколку стотици демонстранти излегоа на протест против одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за преместување на амбасадата во Ерусалим.

Би можело да ве интересира

Паника во турско одморалиште, се појави ајкула

Турција го блокираше пристапот до веб-страниците на Гласот на Америка и Дојче веле на турски јазик

ВИДЕО: Еден од најпознатите турски кошаркари ужива во родниот Охрид

А1он

Турција бара екстрадиција на 33 лица од Финска и Шведска

Ана Ололовска

Андерсон: Шведска ќе воспостави близок дијалог со Турција за екстрадицијата

Ана Ололовска

Столтенберг: Турција се согласи Финска и Шведска да станат членки на НАТО

А1он