Во Турција меѓу банани откриени 615 килограми кокаин

Од:

Турската полиција заплени 615 килограми кокаин во операција спроведена во јужната провинција Мерсин, соопшти обвинителството.

Во заедничката операција со безбедносните сили од јужната провинција Хатај, тимовите за борба против дрога пребарале контејнер во пристаништето Мерсин во кој, според декларацијата, се наоѓале само банани од Еквадор.

„Меѓутоа, откриени се и 530 пакети кокаин“, се наведува во соопштението.

Во операцијата се уапсени и четири осомничени лица.

Би можело да ве интересира

Путин и Ердоган разговараа за формирање уставна комисија на Сирија

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Ана Ололовска

САД до Турција: Рокот за продажба на „Патриот“ измина

Ана Ололовска

Тројца турски војници загинаа во судири со курдските милитанти

Ана Ололовска

Македонски државјанин фатен со половина грам марихуана на косовската граница

Ана Ололовска

Протести во Турција по смена на тројца градоначалници, 30 приведени