Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

Од:

Српската полиција извести дека во поранешната дискотека во Петроварадин на првиот кат се пронајдени телата на двајца мажи кои загинаа во пожарот. Еден од загинатите бил на 71-годишна возраст, додека другата жртва не е идентификувана.

Во дворот на зградата живее уште една жена, но не е повредена.

Полицијата изврши увид на лице место, а причината за пожарот ќе се утврдува подоцна.

Според д-р Зоран Круљ, портпарол на Итната помош во Нови Сад, нивната екипа добила повик во 5:32 часот на адресата улица Рачка 79.

„На лице место се пронајдени две јагленосани тела, а тимот им помогна на жените на возраст од 67 и 43 години кои имале стресна реакција. Тие не биле однесени во болница, туку им била укажана помош на лице место“, вели Круљ.

По пристигнувањето на местото на настанот пронајдени се две јагленосани тела на непознати лица. На лице место им била укажана помош на две жени на возраст од 67 и 43 години.

Истрагата е во тек.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари