Во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид

Од:

Во последното деноноќие во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид, додека од оваа болест починале 28 лица.

dobivaj vesti na viber

Тестирани се 30.288 лица.

На респиратор се 113 пациенти, а хоспитализирани се вкупно 2.768 ковид пациенти.

Би можело да ве интересира

Јапонија ги отвара границите, но само за „пробни“ туристички тури

Ана Ололовска

Во САД од Ковид-19 починале еден милион луѓе

А1он

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он

Дојавите за бомби во белградските училишта ќе биде окарактеризирани како терористички акт

Ана Ололовска

Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Ана Ололовска

Задолжително носење заштитна маска на летовите од и кон Германија

Ана Ололовска