Во Словенија уапсени државјани на Нигерија кои превезувале мигранти

Од:

Словенечката полиција, во близина на границата со Хрватска, уапси двајца државјани на Нигерија, кои во комбe превезувале 31 мигрант.

– Комбeто со италијански таблички синоќа го запрела полициска патрола во близина на селото Морава, соопшти љубљанската полиција.

Во комбeто имало мигранти од Пакистан, Бангладеш и Мјанмар.

Би можело да ве интересира

Жители на Лезбос не сакаа бродот на невладината „Open arms“ да се закотви на островот

Ана Ололовска

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти, приведени две лица

Татјана Ташкова

Грција бара поактивно учество на НАТО во справувањето со мигрантскиот проблем

Џафери – Шарец: Северна Македонија заслужува да почне преговори за членство

Татјана Ташкова

Заев-Шарец: Преговори со Северна Македонија и признание за постигнатите резултати

Татјана Ташкова

Предупредувања за драматично зголемен број прилив на илегални мигранти

Ана Ололовска