Во Словенија падна снег

Од:

Снег падна во Словенија, пренесува meteo.si.

dobivaj vesti na viber

Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија, на теренот останало поголемо количество снег.

Снегот се уште паѓа, а температурата е -4 Целзиусови степени. Северниот ветер дува со брзина од 37 километри на час.

Би можело да ве интересира

Словенија донесе закон за деполитизација на јавната телевизија

Владејачката словенечка партија престанува да го користи Твитер

Ана Ололовска

Петмина „вечни“ градоначалници во Словенија го добија осмиот мандат

Горан Наумовски

Локални избори во Словенија

Ана Ололовска

Во словенечкиот Парламент ќе се гласа недоверба на Фајон

А1он

Четричлено семејство од Словенија меѓу седумте жртви во пад на хеликоптер во Италија

Катерина Павлова-Николовска