Во Сараево запленети 22 килограми спид

Од:

Во рамки на оперативната акција „Кафе“, членовите на Државната агенција за истраги и заштита на БиХ (СИПА) уапсија едно лице кај кое се пронајдени околу 22 килограми опојна дрога спид.

Портпаролот на СИПА, Лука Миладиновиќ изјави дека е извршен претрес на подрачјето на Ново Сараево, каде биле пронајдени и одземени 22 килограми спид.

Осомниченото лице е приведено во просториите на СИПА, по што во законски рок ќе биде предадено во натамошна надлежност на Кантоналното обвинителство на Кантонот Сараево.

Би можело да ве интересира

Додик: Макрон призна дека БиХ е опасност за ЕУ

БиХ ќе го повика францускиот амбасадор на разговор поради изјава на Макрон

Мирен протест во Сараево поради лауреатот на Нобеловата награда за литература

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Паника по земјотресот во БиХ: Испукани ѕидови, паднати телевизори и урнати оџаци

Ана Ололовска

Земјотрес од 5,1 по Рихтер ја погоди централна БиХ

Ана Ололовска

Додик: Мигрантите се повеќе се како колонисти

Ана Ололовска