Во Сараево запленети 22 килограми спид

Од:

Во рамки на оперативната акција „Кафе“, членовите на Државната агенција за истраги и заштита на БиХ (СИПА) уапсија едно лице кај кое се пронајдени околу 22 килограми опојна дрога спид.

Портпаролот на СИПА, Лука Миладиновиќ изјави дека е извршен претрес на подрачјето на Ново Сараево, каде биле пронајдени и одземени 22 килограми спид.

Осомниченото лице е приведено во просториите на СИПА, по што во законски рок ќе биде предадено во натамошна надлежност на Кантоналното обвинителство на Кантонот Сараево.

Би можело да ве интересира

СДП: Како Новалиќ ќе раководи со Владата во БиХ и ќе ги почитува мерките за сведоците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Протести во Сараево поради незадоволство од состојбата во државата

Ана Ололовска

БиХ ги отвори границите за граѓаните на Србија

Ана Ололовска

Приведени премиерот на Федерација БиХ и уште две лица поради аферата респиратори

Ана Ололовска

БиХ ги отвора границите за Србија, Хрватска и Црна Гора

А1он

На Јахорина утрово паѓаше снег

Ана Ололовска