Во парламентот на БиХ некој се отрул од полнети пиперки, уништени 90 килограми месо

Од:

Во ресторанот на Парламентарното собрание на Босна и Херцеговина, чии цени се обично тривијални, неодамна беше пријавено дека еден од вработените во оваа институција бил затруен од полнети пиперки, поради што морала да интервенира кантоналната инспекција, пишува Аваз.

dobivaj vesti na viber

При излегувањето на терен инспекторите не пронашле полнети пиперки, но забележале, како што е потврдено, низа неправилности во работењето на ресторанот со кој стопанисува Службата за заеднички работи на институциите на Босна и Херцеговина.

Аваз пишува дека е наредено да се уништат дури 90 килограми месо поради неправилно ракување.

Би можело да ве интересира

Падна Един Тито Гачанин – мистериозниот босански нарко бос е уапсен во големата акција во Дубаи

Катерина Павлова-Николовска

Вархеји: БиХ да ја искористи можноста, потребни се опипливи резултати

Не е постигнат договор за избор на делегати во Домот на народите во БиХ

Вархеји: БиХ би можела да добие кандидатски статус следниот месец

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Сараево Сафари: За страотните обвинувања дека странци плаќале за да пукаат со снајпер во Сараево, обвинителството на БиХ отвори истрага

БиХ ќе добие 71 милион евра од ЕУ за ублажување на последиците од поскапувањето на енергенсите