Во 97 училишта во Белград дојави за поставени бомби

Од:

Министерството за образование на Србија соопшти дека утринава во 97 основни училишта во Белград, добиле дојави за поставени бомби како и во некои средни училишта, а во голем број од нив по полициска проверка било утврдено дека дојавите се лажни.

dobivaj vesti na viber

Родителите добија пораки да не ги носат децата на училиште, наставата не е ни започната, а децата кои ќе пристигнат се враќаат дома.

За дојавите се информирани надлежните служби и претстои претрес на специјализирани екипи, јави Бета.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Абазовиќ утре во посетa на Белград – се очекува затоплување на односите меѓу Црна Гора и Србија

А1он

Патријархот Порфириј ги повика Србите на „мир со браќата Албанци“ во Косово

А1он

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

А1он

ВИДЕО: Силно невреме го зафати Белград, Земун под вода

Српските медиуми со критики по самитот ЕУ-Западен Балкан

Ана Ололовска

Јоксимовиќ: Поради невоведување санкции кон Русија, Србија нема да го отвори Кластерот 3

А1он