Во лабораторија за производство на марихуана пронајден еден тон дрога

Од:

Во оперативната акција „Уникат“ на подрачјето на Бања Лука, полицијата на Република Српска пронајде голема лабораторија за производство на марихуана и уапси четири лица.

Станува збор за вештачка лабораторија за производство на сканк, во која, според проценките, е пројаден еден тон дрога.

Акцијата е спроведена од полициски службеници при Управата за организиран криминал во Министерството за внатрешни работи на Република Српска, под надзор на Окружното јавно обвинителство на Бања Лука.

Би можело да ве интересира

БиХ забрани увоз на свинско месо од Србија поради африканска чума

А1он

БиХ: Повеќе жени без образование отколку мажи

А1он

Пронајдена марихуана кај две лица, вработени во УБК

Канабис во градината пред Парламентот во Вермонт

Ана Ололовска

Акција против перење пари во БиХ, блокирани сметки, одземени возила

Татјана Ташкова

Звиздиќ: БиХ во Познањ доби 96,8 милиони евра за три проекти