Во Косово објавени снимки од криминалци во кои се споменува името на претседателот на Парламентот

Од:

Приштински медиуми објавија видео снимки во кои лица вклучени во криминални активности го споменуваат името на претседателот на собранието на Косово,Кадри Весели, што тој негира.

-Оваа недела некои медиуми објавија видео снимки во врска со случајот на организиран криминал, во кои луѓе обвинети за проневера и други сериозни злосторства, го споменаа моето име. Немам никаква врска со тој случај, ниту со луѓето што се вклучени во тоа , изјави Весели.

Тој посочи дека ако се докаже неговата вмешаност во таа афера, ќе поднесе оставка.

Би можело да ве интересира

Германија со 500.000 евра помош за косовските безбедносни сили

Над 115 илјади Косовци годинава ќе гласаат по прв пат

А1он

Палмер: Новата влада во Приштина мора да биде подготвена да ги укине таксите

А1он

ВИДЕО: Децата во Албанија учат дека Косово е Србија

Меркел – Брнабиќ: Србија и Германија имаат само една точка на недоразбирање, а тоа е Косово

Хоџај: Пацоли го доведе во прашање признавањето на Косово