Во југоисточна Истра за два часа 11.000 молњи

Од:

Во југоисточна Истра утрово, за само два часа, евидентирани се 11.000 молња, а две феномени, познати како „пијавици“, се забележани и на морето на јужна Истра и во близина на Брион, соопшти Истрамет.

Времето беше нестабилно низ целата Истра претпладне, со локални поројни дождови проследени со грмотевици, кои најмногу ги погодија Пула, Медулин и Премантури.

Во текот на ноќта меѓу сабота и недела најмногу дожд паднал во околината на Ровињ.

Би можело да ве интересира

Радман најави укинување на американските визи за Хрватите

Драган Поповски

Во Хрватска покрената истрага против четворица Хрвати и една Македонка за криумчарење на странци

А1он

Пусиќ: Идејата Хрватска да ја блокира Србија на европскиот пат е самоубиствена

Ана Ололовска

ВИДЕО: Исчезна познат српски водител во Загреб

А1он

Хрватска е пред одлука НАТО да и го чува воздушниот простор

Ана Ололовска

Нема коронавирус ни третата сомнителна пациентка во Загреб

Ана Ололовска