Во Грција воз прегази мигранти кои спиеле на шини

Од:

Воз кој сообраќал од Драма кон Солун рано утринава прегази тројца мигранти кои спиеле на шините.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случила во близина на Драма, гратче кое се наоѓа недалеку од Кавала.

Надлежните потврдија дека несреќата се случила, а жртвите најверојатно се странски државјани, илегални мигранти.

Би можело да ве интересира

Трговец со луѓе од Валона заработувал милион евра неделно: Разоткриена мрежа на албански шверцери

А1он

Најмалку 77 мигранти удавени во бродоломот во близина на сирискиот брег

А1он

За 64 отсто зголемени бегалските бранови во Грција

А1он

Грчката крајбрежна служба демантира вмешаност во случај со загинати мигранти во турските територијални води

А1он

Хрватската полиција: Од непозната причина патничкиот удрил во товарниот воз

Струмичанец шверцувал мигранти од Турција