Во Грција регистриран 41 нов случај на Ковид-19, од кои 26 кај туристи

Од:

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 41 нови случаи на Ковид-19, од кои 11 се по направените тестови на влезните точки во земјата.

Вкупниот број на заразени се зголеми на 3.772 лица, покажуваат податоците од Националната организација за јавно здравје.

Според грчките медиуми, од останатите 30 случаи, половината, односно 15 се исто така кај туристи, но кои по своја иницијатива се тестирале за време на нивниот престој во Грција.

Би можело да ве интересира

Училишната година во Мексико ќе почне од дома

А1он

Децата во Западна Померанија тргнаа во училиште без маски

А1он

СЗО: Во моментов нема спасоносна вакцина против коронавирусот

А1он

Во Грција казнети 615 лица за неносење маска и осум туристи за непополнет формулар за влез во земјата

А1он

Во Иран на секои седум минути од Ковид-19 умира по едно лице

Ана Ололовска

Уште еден лекар почина во Албанија од коронавирус

Ана Ололовска