Во Бугарија во судар со македонски камион загина возач на автомобил

Од:

Возач на автомобил загина по сообраќајна несреќа што се случила помеѓу автомобил и македонски камион на патот помеѓу Благоевград и граничниот премин Станке Лисичково.

dobivaj vesti na viber

Камион со македонски регистерски таблички, кој превезувал руда до Асеновград, синоќа во 20 часот, на првата нагла кривина по кружниот тек на автопатот Струма во правец кон селото Зелен Дол, се судрил со автомобил „опел“, пишуваат бугарските медиуми.

Патот бил затворен неколку часа, а други жртви нема. Од резервоарот на камионот истекло големо количество на гориво.

Би можело да ве интересира

Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје

Македонка загина на работното место во Данска

А1он

Тетовец ја нападнал сопругата

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Загина 28-годишен мотоциклист од Скопје

Ана Ололовска