Во Бугарија разбиена група која организирала лажни бракови за Индијци и Пакистанци

Од:

Четири лица се уапсени во Бугарија под сомневање за посредување лажни бракови за граѓани на Индија и Пакистан кои бараат дозвола за престој во ЕУ, објави весникот Софија глобус, цитирајќи го бугарското Министерство за внатрешни работи.

Министерството соопшти дека групата ангажирала жени во Софија да се вклучат во фиктивни бракови со мажи од Индија и Пакистан, во замена за пари.

Осомничените беа во 72-часовен притвор и се водеа истраги, објави Министерството за внатрешни работи на Бугарија.

Би можело да ве интересира

Македонските и бугарските историчари денеска ќе разговараат за Делчев

Ана Ололовска

За средниот век и Гоце Делчев ќе се усогласуваат македонските и бугарските експерти

Ана Ололовска

Мешовитата македонско-бугарската експертска комисија утре и задутре на нов состанок во Софија

Ана Ололовска

Бугарин обвинет за шпионажа за Русија

Ана Ололовска

Висока воена делегација од Бугарија во посета на Скопје

А1он

Бугарија им плати 1,2 милијарди долари на САД за осум авиони Ф-16