Во БиХ 77 новозаразени со коронавирусот

Од:

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа се регистрирани 77 нови случаи на коронавирус.

Како што објави Федералниот институт за јавно здравје во Федерацијата БиХ, во изминатото деноноќие биле тестирани 518 примероци, од кои 42 биле позитивни за Ковид-19.

Во Република Српска, во изминатите 24 часа биле тестирани 278 примероци, а новиот вирус е потврден кај 35 лица, соопшти Институтот за јавно здравје.

Би можело да ве интересира

Совет на ЕУ: Проширена листа на земји чии државјани немаат ограничувања за патување

Ана Ололовска

Израел ќе и даде на Палестинската управа 1,2 милиони дози вакцини „Фајзер“

Ана Ололовска

Од утре во Црна Гора олеснети епидемиолошки мерки

Ана Ололовска

Британските лекари го идентификуваа индискиот сој како најопасен и заразен

Ана Ололовска

Во Германија од 25 јуни влез за патници кои не се од ЕУ

Ана Ололовска

Расте бројот на заразени во Лисабон, викендов никој не смее ни да влезе, ни да излезе од градот

Жарко Настоски