Во БиХ 77 новозаразени со коронавирусот

Од:

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа се регистрирани 77 нови случаи на коронавирус.

Како што објави Федералниот институт за јавно здравје во Федерацијата БиХ, во изминатото деноноќие биле тестирани 518 примероци, од кои 42 биле позитивни за Ковид-19.

Во Република Српска, во изминатите 24 часа биле тестирани 278 примероци, а новиот вирус е потврден кај 35 лица, соопшти Институтот за јавно здравје.

Би можело да ве интересира

Шпанските региони согласни околу затворањето на ноќните клубови

Францускиот министер за здравство: Показателите во земјата се лоши, исходот на епидемијата е во наши раце

А1он

Русија: Не сме ѝ понудиле на Америка соработка околу вакцината за Ковид-19

А1он

Црна Гора ги отвора границите за македонските државјани

А1он

Македонските патници од утре во Србија само со негативен резултат од Ковид-19 тест

А1он

Во Перу речиси 10.000 нови случаи на Ковид-19 во еден ден

А1он