ВИДЕО: Во Белград, застрелан Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк Пантер“

Од:

Денеска околу 16 часот, во подземната гаража на Трговскиот центар „Ушче“ во Белград, застрелан е Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк Пантер“.

Како што известуваат српските медиуми, 35-годишниот Шарац итно бил пренесен на одделението за реанимација во Ургентниот центар каде им подлегнал на повредите. Тој беше погоден со два куршума во задниот дел од главата.

Напаѓачот имал црвена јакна, капа и хируршка маска, пренесуваат српските медиуми.

Шарац е, инаку, од претходно познат на полицијата и има дебело криминално досие, а едно од најголемите кривични дела што го сторил се случи во септември 2016 година, кога тој и неговиот тим ограбија златарница во Милано.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Новата влада во коалиција со СПС и СПАС ќе има ограничен рок до нови избори во април 2022 година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Девојка предизвика инцидент пред Претседателството на Србија

Жарко Настоски

Србија и да го реши прашањето со Косово нема да влезе брзо во ЕУ, смета потпретседателот на Европското движење во земјата

А1он

Белградска „Арена“ повторно пренаменета во Ковид-болница за 510 пациенти

Ана Ололовска

Брнабиќ: Српската влада не планира затворање и воведување полициски час, граѓаните треба да останат дисциплинирани

А1он

Српскиот епидемиолог Кон: Ќе се воведе полициски час ако не ги спречиме контактите, маските не се доволна мерка

Ана Ололовска