Во Албанија две лица загинаа во поплави

Од:

Две лица загинаа во поплави во Албанија, откако водата го однела автомобилот со кој патувале, соопшти полицијата.

По 16-часовна потрага, денеска се пронајдени телата на две лица, татко и син, кои исчезнаа вчера откако нивниот автомобил го однесе река во близина на Скадар, пренесе Танјуг.

Полицијата соопшти дека во моментот на несреќата во автомобилот имало три лица, татко, син и ќерка, а девојката успеала да се спаси и е надвор од животна опасност.

Би можело да ве интересира

И Партијата на Грците во изборна коалиција со Бериша

Ана Ололовска

Албанија: Нападот на синагогата во Ерусалим е страшен терористички акт

Ана Ололовска

ИНСТАТ: Над 7,5 милиони странски туристи ја посетиле Албанија минатата година

Ана Ололовска

Давид Ј. Костеланчик ќе биде новиот американски амбасадор во Албанија

А1он

Бериша: Државата има само едно решение – револуција

Ана Ололовска

Состојбата во Албанија по поројните дождови без проблеми, почнува повлекувањето на водата

А1он