Во акција во повеќе градови во БиХ уапсени 14 лица за кражби и трговија со дрога

Од:

Припадници на Федералната полициска управа во Мостар, Читлук, Купрес, Јабланица и Сараево од утрово спроведуваат акција „Орка“, во која досега се уапсени 14 лица, а претрес е извршен на ист број локации.

Апсењата се поврзани со низа прекршоци во изминатите пет години, како што се грабежи на банкомати, транспорт на пари, бензински пумпи и напади на трговски центри низ Федерацијата на БиХ.

Тие се обвинети за разбојништво, тешки кражби и трговија со дрога.

Би можело да ве интересира

Радончиќ: Ако Турција ги пушти мигрантите ќе настане хуманитарна криза

Ана Ололовска

Од ЕУ за автопатна мрежа во Босна и Херцеговина – 204 милиони евра заем

Ана Ололовска

Додик: Не повикувам на војна, но има разговори за сецесија

Ана Ололовска

Република Српска со вето за одлуката за посета на Ѓукановиќ на БиХ

Ана Ололовска

Затлер: Можни се промени во работата на Уставниот суд на БиХ

Ана Ололовска

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Ана Ололовска