Внуката на Тачи e пронајдена мртва

Од:

Косовската полиција во неделата соопшти дека постои сомневање дека 31-годишна жена се самоубила во Обилиќ.

Халил Тачи, пратеник на движењето Самоопределување, во неделата објави дека неговата внука починала. Според косовските медиуми, жртвата чиј целосен идентитет не е објавен, според првичните информации извршила самоубиство.

„Врз основа на предистражни дејствија, иако постојат елементи кои би можеле да бидат самоубиство, полицијата во координација со државниот обвинител започна истрага за смртта и продолжува со преземање на сите истражни дејствија, кои би помогнале во истрагата на инцидент како и целосно расветлување на случајот“, соопштија од полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Косовскиот министер објави снимка од внатрешноста на вилата на Радоичиќ: Тој е Пабло Ескобар

Предраг Петровиќ

НАТО: Одобривме дополнителни сили за решавање на ситуацијата на Косово

Орце Костов

Радоичиќ ја прифатил одговорноста за организирање на вооружениот конфликт кај Бањска

Горан Наумовски

Косовската полиција врши претреси во северниот дел на Косовска Митровица, Звечан и Зубин Поток

Косовските специјалци упаднаа во клиничката болница во Северна Митровица

Вучиќ: „Еди Рама молчеше кога терористи убија осум полицајци во Куманово, а еден од терористите има и споменик

Предраг Петровиќ