ВИДЕО: Жени во Хрватска се степаа околу носењето заштитни маски

Од:

Снимка од инцидент во хрватското приморско гратче Цриквеница, која денес се прошири на социјалните мрежи, покажува како три жени се степале пред продавница околу тоа дали треба да се носат заштитни маски.

На снимката се гледа како една постара жена им  замерува на две жени, кои со количка за бебе чекаат ред пред продавницата, дека не носат заштитни маски против ширењето на коронавирусот,, по што почнува вербална расправија која преоѓа во физичка пресметка.

„Ве молам да се оддалечите од мене и да држите дистанца. А, зошто немате маска?“ – прашува постарата госпоѓа, по што двете помлади жени почнуваат вербално да ја напаѓаат, а потоа и се обидуваат физички да се пресметаат со неа.

Би можело да ве интересира

Демографија: За 10 години во Хрватска „исчезнал“ град со големина на Сплит

Ана Ололовска

Индекс: Хрватска има повеќе умрени од коронавирусот од Кина

Ана Ололовска

Епидемиолошката состојба во Хрватска е подобра, но не и стабилна

Ана Ололовска

Во Хрватска вакцинирани околу 46.000 луѓе, 80 имале лесни несакани ефекти

Ана Ололовска

Хрват го снимил сексот со сопругата и снимката ја објавил на порно сајт, доби условна казна

Жарко Настоски

Хорват: За обнова на разурнатите градови во Хрватска досега собрани 1,5 милијарда евра

Ана Ололовска