ВИДЕО: Зеница избришана од лицето на земјата

Од:

Поплавите кои изминативе денови го зафатија регионот во БиХ предизвикаа масовни одрони.

За само неколку секунди се уриваат цели куќи, а најдраматично беше во Зеница.

Населбите Топчиќ поље, Немиле и Шериќ, се во потполност непрепознатливи.

Куќите, гаражите и млиновите речиси исчезнаа, а од земјата која што ги покри, ѕиркаат само покривите.

zenicaKal1

Е. Г.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Катастрофални поплави во Саудиска Арабија, буицата носеше коли низ Мека

Жарко Настоски

Поради поплави во Џакарта евакуирани илјадници луѓе

ВИДЕО: Почна да се излева Скадарското Езеро, куќите крај брегот достапни само со чамец

Жарко Настоски

ВИДЕО: Поплави во Грција: загина пожарникар, деца спасени од градинка

Жарко Настоски

Поплави во Албанија, претседателот Мета бара итно ангажирање на сите структури

Жарко Настоски

Рама: Положивме тежок тест со поплавите, новата хидроцентрала „Скавица“ ќе ги реши проблемите

Жарко Настоски

Leave a Comment

two × 1 =