ВИДЕО: За малку избегната трагедија во Србија, бандера спаси мајка и дете

Од:

Сообраќајка меѓу две возила можеше да биде кобна за жена и дете кои рано утрово чекаа да го поминат пешачкиот премин во Ваљево.

Како што се гледа на снимката од камерите, на крстосницата нема никој, освен жена и дете кои трпеливо чекаат зелено за пешаци.

Две возила со неверојатна брзина удираат едно во друго и од силината на сударот почнуваат да се ротираат. Удираат во семафорот, покрај кој се наоѓаат жената и детето. На среќа бандерата се затресе, но остана исправена и со тоа спречи автомобилите да ги покосат жената и детето, кои брзо се тргнаа на страна.

Би можело да ве интересира

Позната старлета била дел од криминалната група на Вељко Беливук

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдени човечки остатоци кај викендичката на Вељко Беливук

Катерина Павлова-Николовска

Во Србија годишно од аерозагадување умираат 12 илјади луѓе, велат активистите од „Да не го давиме Белград“

Жарко Настоски

Србија и Бугарија ќе имаат оперативна гасна интерконекција до мај 2022 година

Ана Ололовска

Србија втора во Европа и пета во светот според бројот на вакцинирани на милион жители

Ана Ололовска

Во Србија се заоструваат епидемиолошките мерки, угостителите и трговските центри ќе работат до 14 часот

Ана Ололовска