(ВИДЕО) Вучиќ со соработниците подели сендвичи: Проблем е што имаме три, а ние сме четворици, но ќе преживееме ние сендвичарите

Од:

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во пресрет на утрешниот собир во Белград објави видео на кое зобрува дека со соработниците ќе поделат сендвичи, алудирајќи на обвинувањата од опозицијата дека на собирот кој го организира власта луѓето масновно ќе се носат со автобуси и им се ветува дека ќе добиваат сендвичи.

– Ние ќе јадеме сендвичи. Проблем е што имаме три, а ние сме четоврица, но ќе се снајдеме ние сендвичарите, вели Вучиќ на видеото.

Утре во Белград ќе биде одржан собирот кој е одговор на трите досега одржани протести „Србија без насилство“. Следниот ваков собир ќе биде в сабота.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Вучиќ: Курти од првиот ден има само една цел – крвопролевање

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Вучиќ: При напад на Србите на Косово, нема да седиме со скрстени раце

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Додик од митингот во Белград: Да живее Русија

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Луѓето на митингот го фалат Вучиќ: „Само тој и тој, никој друг“

Ана Ололовска