(ВИДЕО) Вучиќ: Ќе ја зачуваме и одбраниме Србија

Од:

На својот Инстаграм профил денеска се огласи српскиот претседател Александар Вучиќ.

„Вчера беше еден од најтешките денови за нашата земја и никогаш не криев од луѓето во Србија кога ќе се случат такви работи. Ќе имаме многу неволји и проблеми со кои ќе се соочиме во иднина и за тоа ни треба единство, а од тие кој го очекував тоа, не го добивме. Го добивме нивното обединување, без разлика што тие рекоа спротивно. Тие избраа да одат против Србија и овој пат“, рече Вучиќ во своето обраќање.

Ќе ја зачуваме и браниме Србија“, заклучи Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Односите меѓу Србија и Македонија се најдобри во модерната историја

Вучиќ: Американците создаваат блок во Европа

Горан Наумовски

Вучиќ за апсењето на Путин ако дојде во Србија: Не ги апсев ниту тие што ги бараше Хаг

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Вучиќ: Тешко е да се докаже договор ако не постои потпис

Детали од Анексот за кој се договорија Вучиќ и Курти

Катерина Павлова-Николовска

Курти: Србија бега од потпишување на договорот

Катерина Павлова-Николовска