(ВИДЕО) Возач за малку ќе покосеше две мајки со бебиња на пешачки: Не ве видов

Од:

Возач нагази на гас преку пешачки премин во Нов Белград и за малку ќе удреше мајки со бебиња.

Грозната сцена која се случи вчера ги смрзна сите кои беа сведоци на неверојатната неодговорност на возачот.

На видеото кое беше објавено на социјалните мрежи се гледа дека возачот од средната лента застана почитувајќи ги прописите и ги пропушти пешаците меѓу кои имаше и мајки со нивните бебиња.

На видеото се гледа и како тој што го сними ова го престигнува неодговорниот возач на следниот семафор, застанува пред него и му вика „Што правиш?“ на што добива одговор „Не ги видов“.

Според статистиката, во текот на 2022 година во сообраќајни незгоди на пешачки премини загинале 20 пешаци, 246 се здобиле со тешки телесни повреди, а 687 се здобиле со полесни повреди.

Од почетокот на 2023 година до март на пешачки премини во Белград загинале 21 пешак.

Би можело да ве интересира

Обвинение против гинекологот кој сакаше да прегази полицаец, државата бара да се казни со пет години затвор

(ВИДЕО) Странец, возач во белградскиот јавен превоз се изгуби по градските улици, патниците го насочуваа на Англиски јазик

Горан Наумовски

На српскиот новинар Бошко Савковиќ му е одредена мерка притвор до 30 дена

Горан Наумовски

Насилникот кој истепа бебе и ја силуваше девојката пред шест години бил апсен за семејно насилство

Горан Наумовски

Брнабиќ објави слика од обесена кукла на Вучиќ: „Како им го објаснувате ова на децата?“

Ана Ололовска

Деветгодишно момче од Србија го изгриза куче, му откина дел од увото

Ана Ололовска