(ВИДЕО) Во Грција: Жена падна во морето додека се качуваше на брод, луѓе веднаш скокнаа по неа

Од:

Во понеделникот вистинска драма се одвивала во пристаништето Тинос (Грција), кога една постара жена падна во морето додека се качуваше на брод. Според грчките медиуми, во понеделникот нешто пред 15 часот, жената изгубила рамнотежа и паднала во водата, најверојатно поради силниот ветер.

Чуварот на пристаништето и персоналот на бродот веднаш скокнале во морето и со помош на појас за спасување успеале да ја вратат жената на копно по неколку минути. Таа била пренесена на преглед во здравствениот дом, додека бродот продолжил кон следното пристаниште.

Би можело да ве интересира

Девојка од Србија пронајдена мртва на Крит

Брачен пар од Австрија дојде во Грција на меден месец и загина во поплавите

Горан Наумовски

Нуркачи во Грција бараат жртви: Поплавата однесе и десетици автомобили

15 патници од српскиот автобус се задржани на лекување во Солун

Горан Наумовски

„Беше страшно, уште сум во шок“ – сведочи Македонец кој се затекнал на местото на несреќата во Грција

Катерина Ѓуровски

Возачот на автомобилот заспал и удрил во автобусот од Ниш: Откриено како дошло до сударот, загинаа тројца Грци и еден Русин

Катерина Ѓуровски