(ВИДЕО) Видов повредени, загинати, луѓе без рака: патник ги опиша страшните детали од несреќата во Хрватска

Од:

Патник од косовскиот автобус што утрово излета од автопатот кај Славонски Брод и се преврте, го опиша страшниот момент кога се случила несреќата.

Патникот Рамо Гаши за хрватските медиуми раскажа како изгледале првите моменти по несреќата.

„Кога нешто пукна во секунда, видов дека целиот народ, целата ливада е таму долу, тој канал покрај автопатот“, рече Гаши.

Тој ја опиша ужасната сцена што ја видел.

„Ги видов повредените, мртвите, видов сè, без рака, видов сè, видов сè…“, рече Рамо Гаши, еден од патниците во автобусот.

Би можело да ве интересира

Рама му се заблагодари на Курти за честитките и најави скорешна посета на Косово

А1он

Османи и Грвала потпишаа Договор за соработка во областа на дијаспората

А1он

Заев: Заедничката седница со Косово е потврда на одличните односи и заедничките интереси за Западен Балкан како регион на траен мир

А1он

Секое десетто дете по земјотресот во Загреб покажува симптоми на анксиозност и депресија

Ана Ололовска

Изменет сообраќаен режим утре во Скопје

А1он

Словенија ќе ја прошири оградата за заштита од мигранти кон Хрватска

Ана Ололовска