(ВИДЕО) Уапсен екс министер во владата на Република Српска: Им ги дупнал гумите на автомобилите на соседите

Од:

Поранешниот министер за финансии во Владата на Република Српска, Миленко Врачар, вечерва е уапсен бидејќи им дупнал автомобилски гуми на соседите во центарот на Бања Лука, дознава Српскаинфо.

Според информациите, тој во моментов е под кривична истрага од полицијата, каде признал дека го сторил споменатото кривично дело, пишува Српскаинфо.

Како што се дознава, тој бил снимен и од безбедносните камери.

Тој е поранешен министер за финансии во Владата на РС, а поседува и приватна компанија.

Би можело да ве интересира

Во Република Српска уапсени девет лица поради детска порнографија

Ана Ололовска

Додик патува за Москва, најави што ќе разговара со Путин

Ана Ололовска

Претепале сограѓанин со дрвен стап: Брутална тепачка во Бања Лука, уапсени четворица насилници

Горан Наумовски

Додик оди кај Путин

Ана Ололовска

Кремљ: Се надеваме дека Србите нема да попуштат под притисокот и да воведат санкции кон Русија

Ана Ололовска

Жестока кавга во БиХ, Додик се заканува со ескалација на ситуацијата

Ана Ололовска