(ВИДЕО) Торнадо во Србија: Силно невреме татне низ земјава, хаос на патиштата

Од:

Силно невреме со обилни врнежи, ветер и грмежи попладнево зафати повеќе делови на Србија, а во градот Платичево во општина Рума се појави торнадо. Видеото од брзо стана вирално на сите социјални мрежи.

Би можело да ве интересира

Невреме во Неготино

ВИДЕО: Сопственичка на локал дави девојче зошто седела на скалите

А1он

Нуркачи од српската жандармерија го пребаруваат Дунав: Исчезнаа две момчиња

Ана Ололовска

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права