(ВИДЕО) Торнадо во Ниш: Летаа телефони, јакни, наочари

Од:

Детскиот парк во Ниш го погоди пијавица налик на торнадо која фрлаше се околу себе во густ чад од прашина.
На снимката се гледа дека вртлогот завлекува детска количка и ја фрла на другата страна со голема брзина, додека наоколу летаа работи.

-Успеавме да најдеме телефон, јакна, наочари, табакера и детска количка. Децата се уплашија, но сите се во ред, напиша авторот на снимката.

Би можело да ве интересира

Ново торнадо во Кентаки, повторно има загинати

А1он

Бајден во посета на Кентаки за увид на штетата од торнадата

А1он

ВИДЕО: Трагедијата во Кентаки е се поголема, расте бројот на жртвите

Гувернерот на Кентаки потврди за 64 жртви од торнадата во централниот дел на САД

А1он

ВИДЕО: Огромно торнадо кај Сочи, невремето демне над руското летувалиште

Жарко Настоски

ВИДЕО: Торнадо уништи цели села во Чешка, дуваа најсилни ветришта во историјата на земјата

Жарко Настоски