ВИДЕО: Маж ранет во пукање во Белград, полицијата трага по напаѓачот

Од:

Засега неименуван млад маж е ранет во престрелката што се случила на аголот од улиците Максим Горки и Новазарска во Врачар, Белград, известуваат српските медиуми.

Како што објавија медиумите, по пукањето напаѓачот побегнал низ Чубурски парк полн со деца.

Повредениот со возило на Брза помош бил пренесен во болница. Силни полициски сили кои пристигнале на повик ја блокирале целата област во потрага по напаѓачот.

На полицајците им било наредено да преземат снимки од безбедносните камери за да утврдат кој е напаѓачот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Сопственичка на локал дави девојче зошто седела на скалите

А1он

Нуркачи од српската жандармерија го пребаруваат Дунав: Исчезнаа две момчиња

Ана Ололовска

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски