(ВИДЕО) Тепачка: Парчиња од торта летаа на сите страни во Тирана

Од:

Oткако прво се туркаа и полнеа кофи со славеничката торта, започна вистинска тепачка со парчињата торта на плоштадот во Tирана.

Дененеска организаторите се цел на медиумски критики, зошто дозволиле да се случи ваков срам и не успеале да се прослави стогодишнината на албанската држава на достоинствен начин.

Би можело да ве интересира

Британскиот амбасадор во Тирана најави прогласување за непожелни албански политичари и бизнисмени

Ана Ололовска

По две одложувања Албанија ќе се пребројува во септември

Ана Ололовска

Тензии во албанскиот Парламент по барањето на опозицијата за расправа за вмешаноста на Рама во случајот „Мекгонигал“

Граѓаните од западен Балкан во Албанија ќе може да влегуваат со лична карта

Во Албанија се демонтираат камери поставени од криминалци за ја следат полицијата

А1он

Дознаките на албанските иселеници минатата година 1,1 милијарда евра или 10 отсто од БДП