ВИДЕО: Судири во Подгорица, со шок бомби за да се отстранат српските тробојки

Од:

На Златица во Црна Гора полицијата интервенираше во акција за отстранување на црногорските тробојки, а млади момчиња се спротивставија и го бранеа муралот.

Тие велат ова е тробојката од Кралството на Црна Гора, но законот според нив не важи во држвата и муралот е кривично дело.

– Залудно апсите, залудно судите, на православието не можете да му наштетите, истакнаа транспарент.

Група на млади момчиња и во Подгорица наслика српска тробојка, по што следуваше ескпресна реакција на надлежните органи. Сите до еден беа приведени во полиција на разговор, а тробојката е префарбана.

Почели да крече

Posted by Лука Тапушковић on Сабота, 25 јануари 2020

Тоа го поттикна бранот на бунт кој ги зафати сите градови. На ѕидовите се цртаат старите црногорски, односно српски тробојки.

Би можело да ве интересира

Абазовиќ: Очекувам новата црногорска влада да биде формирана до осми ноември

А1он

Црногорски медиуми: Амфилохије се лечи со ремдесивир, лекот не е достапен за останатите заразени

Ана Ололовска

Црна Гора: Се затвораат угостителски објекти во уште пет градови

Ана Ололовска

„Вијести“: Црна Гора може да добие до 500 милиони евра од ЕУ

Ана Ололовска

Здравко Кривокапиќ: Корупцијата во Црна Гора изеде неколку клиники за инфективни болести

Ана Ололовска

Абазовиќ: Јас немам полициска заштита, но сум под нивен надзор

А1он