ВИДЕО: Страотен удар на гром во центарот на Солун

Од:

Солун, исто така, беше погоден во Грција од ужасна бура што во средата вечерта однесе седум животи на Халкидики.

Видеото снимено од телефон го прикажува ужасниот момент на удар на гром во зграда во центарот на градот.

Најмалку седум лица, вклучувајќи и шест туристи, беа убиени во силната бура ја погоди северна Грција.

Би можело да ве интересира

Мицотакис за европската перспективата на Западен Балкан: Време е ЕУ да испорача

А1он

Промени во грчкиот Кривичен законик – построги казни за одредени кривични дела

А1он

Акција на грчката крајбрежна служба за спасување на околу 150 мигранти во близина на Пелопонез

Ана Ололовска

Осум грчки региони во црвената зона со полициски час и забрана за музика во угостителските објекти

Ана Ололовска

Лекарските уверенија во Грција ќе се издаваат и електронски

А1он

Министерството за здравство на Грција подготвува амандман за набавка на моноклонални антитела за пилотски третман против Ковид-19

А1он