ВИДЕО: Страотен удар на гром во центарот на Солун

Од:

Солун, исто така, беше погоден во Грција од ужасна бура што во средата вечерта однесе седум животи на Халкидики.

dobivaj vesti na viber

Видеото снимено од телефон го прикажува ужасниот момент на удар на гром во зграда во центарот на градот.

Најмалку седум лица, вклучувајќи и шест туристи, беа убиени во силната бура ја погоди северна Грција.

Би можело да ве интересира

Грција предлага формирање европски фонд за справување со високите цени на природниот гас

Ана Ололовска

За една седмица зголемен бројот на заразени со Ковид-19 во Грција, намалени смртните случаи

Ана Ололовска

Митаракис: Грција спречува нелегални заминувања од земјата

А1он

Анадолија: Грција префрла оклопни возила на демилитаризираните острови во Егејското Море

Анкета: Покачувањето на цените најголем проблем за Грците

Ана Ололовска

Мицотакис го информирал Гутереш за односите со Турција

Ана Ололовска