ВИДЕО: Средношколци направија хаос во автобус, па следуваше тепачка со патници

Од:

Постар маж и група деца во неделата вечерта се степале во јавниот превоз во Белград, а на видеото кое се појави на социјалните мрежи се гледа жена која се упатила кон задниот дел од автобусот ЕКО2, кој во тој момент се наоѓал во Нов Белград, за да предупреди група млади кои, според авторот на видеото, се однесувале арогантно и безобразно.

Група млади момчиња пееја, викаа и удираа по покривот на автобусот, а возачот на автобусот го запре возилото и им порача на сите дека нема да продолжи да вози додека децата не излезат од автобусот или не се смират. Жената потоа притрчала кон нив за да ги замоли да се смират, а тие потоа почнале да и викаат и да ја навредуваат.

Интервенирал маж, а потоа ја одбранил жената, дошло до вербален конфликт, а и физички конфликт штом автобусот пристигнал на станицата. Групата деца (се претпоставува дека се средношколци) го предизвикале мажот кој им рекол да излезат надвор, а потоа настанала тепачка на автобуската станица.

Друго видео покажува како маж навредува и удира едно од децата, додека неговите пријатели се обидуваат да го задржат човекот кој удрил едно од нив. Според авторот на видеото, тој бранел жена која ја малтретирале деца.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Странец, возач во белградскиот јавен превоз се изгуби по градските улици, патниците го насочуваа на Англиски јазик

Горан Наумовски

ВИДЕО: Гол бегаше од балконот на петтиот кат, а потоа гневните соседи го начекаа да го тепаат

Предраг Петровиќ

Инцидент во Струмица: Двајца насилници истепаa средношколец

Беби Дол зема храна од народна кујна, многу е ослабена

Семејно насилство во Белград: Маж ја истепал сопругата и шестмесечно дете кое има повреди на главата

(ВИДЕО) Крвави образи и скршени очила во тепачката на бугарските пратеници: Се клоцаат и се нарекуват гниди

Орце Костов