ВИДЕО: Србите од Лепосавиќ и американските војници си ги одмерија силите во влечење јаже

Од:

Србите од Лепосавиќ се натпреваруваа против американските припадници на КФОР во влечење јаже. Србите во Лепосавиќ протестираат веќе деветти ден откако градоначалникот кој не го признаваат влезе во општинската зграда, а денеска продолжија „Работничките спортски игри 2023“ кои почнаа вчера.

Овие игри традиционално се одржуваат во Лепосавиќ повеќе од 45 години.

Овојпат учествуваа и американските членови на Кфор, кои на крајот победија со резултат 2:1 во дуелот со домашните од Лепосавиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ на Си-Ен-Ен: Ги цениме извештаите од САД, но проблем е што не се целосно точни

Велика Британија испраќа 200 војници да се приклучат на КФОР на Косово

Во Лепосавиќ: Петмина приведени поради наводно нелегално преминување на административната линија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снајперитст го застрела еден од вооружените Срби на Косово

Koсовската полиција претепа тројца српски момчиња во Зубин Поток: Биле пресретнати на локален пат

(ВИДЕО) Косовскиот министер објави снимка од внатрешноста на вилата на Радоичиќ: Тој е Пабло Ескобар

Предраг Петровиќ