ВИДЕО: Снимен моментот кога се урна четирикатница во Драч

Од:

Објавени е шокантна снимка од пропаѓањето на станови во градот Драч.

dobivaj vesti na viber

Видео го покажува моментот кога се урна четирикатница поради постојаните сеизмички осцилации во некогашната мочуришна област во Драч, каде под урнатините останале многу лица од семејството Лала од Дебар во североисточна Албанија.

На видеото се гледа како зградата првично била полупропадна, но поради постојаните сеизмички осцилации пропаднала целосно.

Би можело да ве интересира

Нема кандидат за претседател и за вториот круг на гласање во албанскиот Парламент

Ана Ололовска

Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа

Ана Ололовска

Албанија купува противтенковски ракети

Ана Ололовска

Фетаху: Нема никаков проблем, јас како Македонец да бидам претседател на Албанија

Средба Вархеји- Џачка

Ана Ололовска

Албанија: Нема кандидатура за претседател, утрешниот прв круг на гласање пропадна