ВИДЕО: Снимен моментот кога Албанија ја погоди силниот земјотрес

Од:

На интернет се појавија снимки од моментите кога Албанија ја погодија двата силни земјотреса кои предизвикаа голема материјална штета во повеќе делови во земјата.

Според последните информаци лекарска помош поради повреди побарале 37 лица.

Најголема штета е регистрирана на објекти во Драч, како и на возила врз кои паднал дел од градежен материјал од објектите. Во Драч земјотресот поделил на два дела повеќекатница, а една куќа е урната во близина и на автопатот Тирана-Драч.

Би можело да ве интересира

Палока: Веста за терористичката ќелија е обид на Рама да го отргне вниманието од неуспехот со ЕУ

Пацоли им порача на младите во Албанија и во Косово да имаат трпение зашто „иднината подготвува изненадувања“

Баба Монди: Терористите, кои се претставија како новинари беа уапсени на влезот на седиштето на Бектешката заедница

Албанската полиција откри иранска терористичка ќелија, која планирала напад во Тирана

Бериша: Опозицијата планира да се крене посилно отколку пред изборите

Цакај: Ако ја исклучат Приштина од балканскиот „мини Шенген“, Албанија веднаш ќе се повлече