(ВИДЕО) „Сите треба да ве убијат, да имав оружје сега ќе ве убиев“ – Србин нападна мигранти во автобус

Од:

На социјалните мрежи се појави видео од Србија, во кое се слуша како еден патник во автобусот им вели на другите патници, кои се мигранти, „дека треба да бидат убиени“ и дека заслужуваат куршум во главата.

„Надвор, надвор, надвор. Ајде, Раус, марширај. „Добитокот надвор“ – извикува човекот, додека мигрантите излегуваа од автобусот.

Тие залудно прашуваат „што направиле“, но наместо да одговор, добиваат уште пострашна порака.

„М70 и куршум во главата. Сите треба да ве убијат. Ќе научиш српски само кога ќе те застрелам во таа црна глава. Јас и служев на оваа земја, дадов заклетва. Да имав оружје сега, ќе ве убиев – продолжува патникот, кој во меѓувреме доби поддршка од дека е во право.

Никој од патниците не реагира на ваквото однесување.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легнати на земја, со лисици на рацете приведени осомничените за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Пицула: Србија го дестабилизира регионот

Ана Ололовска

Предупредувачки штрајк на вработените во образованието во Србија

Ана Ололовска

Уапсен е осомничениот за убиството на семејството Ѓоќиќ

А1он

Кон: Мораме порано да ги отпуштаме пациентите за нов кревет, ковид пропусниците не се доволни

Ана Ололовска

Почина легендарниот голман Драган Пантелиќ

Ана Ололовска