ВИДЕО: Силно невреме во Осиек однесе кров од зграда

Од:

Олујно невреме со силен дожд попладнево го погоди регионот на Осиек во Хрватска. Почна да паѓа и ситен мраз. Силниот дожд поплави некои патишта и паркинзи, а силниот ветер однесе кров на трикатен објект, кој при падот го прекинал напојувањето на трамвајот.

Под еден автомобил се отворила дупка, па пожарникарите морале да го извлекуваат возилото додека траеше невремето.

Кризниот центар попладнето примил стотици повици. Граѓаните се жалат дека им се поплавени подрумите, објави Цивилната заштита.

Би можело да ве интересира

Мишо Ковач снима нова песна и спот

Ана Ололовска

Во Хрватска почнува теренското попишување на населението

Ана Ололовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Хаос во Загреб, пукната цевка поплави улици, подруми, сообраќајот во прекин

Катерина Павлова-Николовска

Нови детали за убиството на трите деца: Таткото најверојатно прво им дал коктел од таблети, потоа ги давел

Осум жени се убиени во Хрватска за осум месеци оваа година

А1он