ВИДЕО: Силно невреме го зафати Белград, Земун под вода

Од:

Силно невреме го зафати во Белград. Пороен дожд и град паѓаа на некои делови од градот.

dobivaj vesti na viber

Во Земун паѓаше силен дожд проследен со град. Според видеата објавени на социјалните мрежи, улиците во Земун се поплавени, а водата навлегувала во зградите.

Дождот беше проследен со силен ветер кој носеше дрвја и покриви.

Би можело да ве интересира

Србија e единствена земја-кандидат што не ја почитува одлуката на ЕУ за мерките за борба против тероризмот

А1он

Играч на АЕК во Белград нокаутираше фото-репортер

Хил: Србија ќе влезе во НАТО кога тоа ќе го сакаат нејзините граѓани

Сакаме да бидеме транзитна рута во енергетиката, како што сме во сообраќајот, вели срспка министерка

А1он

Влада во Србија ќе има до крајот на август, вели Вучиќ

А1он

Вучиќ: Подготвуваат ликвидација на нашиот народ на северот на Косово

А1он