ВИДЕО: Силниот ветер во Тиват си поигруваше со патнички авион при обид за слетување

На социјалните мрежи се појави снимка од авион во близина на аеродромот во Тиват, Црна Гора, со кој како што пренесуваат медиумите од регионот, силниот ветер буквално си поигрувал.

„Го снимив ова кај местото Радановиќ, во близина на Тиват. Ризичен обид за слетување на ATR. Летот беше пренасочен кон Подгорица“, се вели во описот на видеото.

Дека на патниците не им било лесно додека ветерот силно го занесувал авионот, се само некои од коментарите на социјалните мрежи, а од Аеродромот на Црна Гора за медиумите соопштија дека вчера дури четири авиони биле пренасочени од Тиват кон Подгорица, што е редовна процедура кога дува силен ветер.

Би можело да ве интересира

Ѓукановиќ: Црна Гора живее свој европски живот

Ана Ололовска

Авион на „Монтенегро ерлајнс“ принудно слета во Калуга, пилотот изгубил свест

Црна Гора: Обвинителството проверува дали српска служба прислушкувала советник на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Почина поранешниот црногорски претседател Момир Булатовиќ

Ана Ололовска

Во Црна Гора уапсен Македонец поради затајување данок

Ана Ололовска

ФБИ држи десет црногорски морнари на брод каде беа запленети 16 тони кокаин

Ана Ололовска