ВИДЕО: Сестрата на Матеј Периш: „Белград, никогаш повеќе…“

Од:

По пет месеци потрага кај Ада Хуја беше пронајден Матеј Периш од Сплит, а обдукцијата и наодите го потврдија неговиот идентитет. Сепак, агонијата на неговото семејство не е завршена.

dobivaj vesti na viber

Министерството за внатрешни работи на Србија официјално соопшти дека со ДНК анализа на телото пронајдено во Дунав, на Ада Хуја, е утврдено дека се работи за хрватскиот државјанин Матеј Периш.

@andreaperis_ jednostavno,više nikada neću otići na Beograd na vodi,niti se šetati Beton Halom,a pogotovo neću ući u klub Gotik…Matej,volimo te svi….????️ #matejperiš #tiktok #fypシ #viral #actives? #fy #active ♬ Arcade – Duncan Laurence

Неговата сестра Андреа Периш се појави на социјалната мрежа ТикТок и објави видеа од видео надзорот, кои последен пат го снимиле жив нејзиниот брат. На видеото што го објави Периш се гледа како трча и излегува од клубот на Саванова.

Таа на видеото напиша: „Едноставно никогаш повеќе нема да одам во „Белград на вода“, ниту да се шетам низ Бетон сала, а особено нема да влезам во клубот Готик.. Матеј, сите те сакаме..“

На крајот од описот, таа стави емотикон кој покажува скршено срце.

Периш исчезна ноќта помеѓу 31 декември и 1 јануари, а потрагата по него траеше цели пет месеци, а на крајот беше докажано дека причина за смртта е давење без знаци на насилство.

Би можело да ве интересира

Во крвта на Матеј Периш пронајдени спид и алкохол, а во примерок од косата – кокаин

А1он

Ненад Периш одржа трогателен говор: Благодарам Белград, си одам дома со мојот син

Предраг Петровиќ

Телото на Матеј Периш денеска ќе биде испратено за Хрватска

Катерина Павлова-Николовска

Телото на Матеј ќе биде изложено во црква во Белград, оттаму ќе биде испратенo во Сплит

Ана Ололовска

ДНК анализата потврди, телото пронајдено во Дунав е на Матеј Периш

Катерина Павлова-Николовска

Резултатите од ДНК анализата на телото за кое се претпоставува дека е Матеј Периш најавени за денеска

Катерина Павлова-Николовска