ВИДЕО: Се запали автобус на „Ниш експрес“, не се знае дали има повредени

Од:

На автопат во Србија се запали патнички автобус на „Ниш експрес“. Немилиот настан се случи околу 20.30 часот во близина на Дољевац. Не се знае дали има повредени во овој пожар. Сообраќајот на автопатот е забавен.

Би можело да ве интересира

Украинци во Србија со брод шверцувале над 12 тони нафта

Страшен случај на семејно насилство во Белград: жена брутално претепана, невенчаниот сопруг ја чувал ќерката заклучена со години во станот

Ана Ололовска

Србин во Германија фрлил граната врз својата поранешна девојка и нејзиниот партнер, па ги избодел со нож

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна војна против СРЈ, се зголеми бројот на малигни заболувања

3-годишната Милица загина од шрапнел во сопствениот дом – за 78 дена, 79 деца жртви на бомбардирањето

Анита Петровска Рајковиќ