(ВИДЕО) Се истепаа Црногорци и Срби во Никшиќ, полицијата употреби солзавец

Од:

Полицијата употреби солзавец во Никшиќ за да спречи судир меѓу две групи граѓани кои се собраа да го прослават 13 јули, Денот на државноста.

dobivaj vesti na viber

Во еден момент во центарот на градот дошло и до судир меѓу полицијата и граѓани.

Во Никшиќ денеска се одржаа два собири по повод Денот на државноста.

Едниот го организираше Форумот на слободни граѓани „Луча“ на градскиот плоштад, а другиот го организираше група граѓани со тробојки, организиран на плоштадот Шак Петровиќ.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бомбаш од Подгорица убиен во престрелка со полицијата, пукал на нив кога дошле да го апсат

А1он

Црна Гора: Старото парламентарно мнозинство потпиша иницијатива за разрешување на Ѓукановиќ

Ана Ололовска

Мнозинство од црногорските пратеници постигнаа договор Лекиќ да биде мандатар за нова влада

Ѓукановиќ не го прифаќа Лекиќ за мандатар, бара скратување на мандатот на Парламентот

Македонски Албанец нов американски амбасадор на САД во Црна Гора

А1он

Денеска истекува рокот кога Ѓукановиќ треба да го соопшти името на мандатарот

Ана Ололовска