ВИДЕО: Претепа две жени на среде улица во Ниш, а потоа си влезе во своето возило

Од:

Скандалозно видео од маж како ладнокрвно удира две жени на улица поради сообраќаен проблем се појави на Инстаграм страницата „Ниш навечер“.

Како што објави република.рс, насилникот е Мирко Ајковиќ, братот на Зоран Ајковиќ Ајкула, кој со децении се поврзувал со трговија на дрога и многу други кривични дела.

Нападот на Ајковиќ врз жените се случил откако тој го напуштил новоотворениот трговски центар. Кога стигнал до пешачкиот премин со автомобил, немал трпение да чека старицата да ја премине улицата. Таа одела полека, а Ајковиќ очигледно брзал, па почна да свири и да ја навредува жената, пренесува српскиот портал.

Во нејзина одбрана застанале две жени, кои во тој момент поминуваа таму со возило. Ајковиќ излезе од автомовилот и брутално ги удри и двете по главата.

Мирко Ајковиќ најпрво ја нападна едната жена, а кога другата дојде да ја одбрани, ги удри и двете во главата.

Сторителот бил веднаш уапсен и одведен во притвор, пренесува република.рс.

Би можело да ве интересира

Српски политичар изврши самоубиство: скокна од шестиот кат од зграда во Белград

Ана Ололовска

Српската војска во прв степен на подготвеност

А1он

Почина српскиот актер Ненад Ненадовиќ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Србите со пцовки ги дочекаа косовските специјалци на граница: „Рамбо, дувај го“

А1он

Вучиќ: Од ЕУ ќе бараме за еден месец да ни одговорат дали постои Бриселскиот договор или не

Ана Ололовска

Грвала: Тензијата на косовско-српската граница е еднострано предизвикана од Србија

Ана Ололовска