(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

Од:

Според неофицијални информации, едно лице е повредено во страотниот пожар во кој целосно изгоре куќа во Петроварадин.

Пожарот избувнал утринава околу 5 часот, а неговата причина засега не е позната.

Според првите и неофицијални информации, по гаснењето на пожарот наводно биле пронајдени две тела. Истрагата е во тек.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари