ВИДЕО: Пожар во кинеска стоковна куќа во Обреновац – наредена е евакуација

Од:

Во кинеската стоковна куќа на улицата Милош Обреновиќ во Обреновац денеска избувна пожар, објавија медиумите во Србија.

Според информациите што ги имаат српските медиумите нема повредени.

Во едниот дел од стоковната куќа пожарот е локализиран, додека во другиот дел пожарникарите продолжуваат со гаснење на пламенот, објави Танјуг.

На терен се три противпожарни и две екипи на брзата помош. Сите работници и посетители се евакуирани.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Поп со џип влезе во река за Водици, циркуз во Србија

А1он

ВИДЕО: Автомобил возејќи со 100 километри на час направи хаос во Белград

А1он

Албанија, Србија и Црна Гора со нова помош од ЕУ за Ковид-19

Ана Ололовска

Фајон и Билчик изразија загриженост поради извештаите за неподготвеноста на избирачките одбори во Србија

А1он

Вучиќ се сретна со Ердоган во Анкара

А1он

(ВИДЕО) Брнабиќ: Денеска ќе биде катастрофално

Ана Ололовска